30- LECIE KOŚCIOŁA W LĘBORKU

fsdf

 

 

Kościół Zielonoświątkowy (KZ) w Lęborku w tym roku obchodzi swoje 30-lecie istnienia. Obchody tej uroczystości są zaplanowane na dwa dni. W sobotę 7 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się koncert pieśni o tematyce chrześcijańskiej. W planie koncertu jest przegląd utworów, które towarzyszyły od początku KZ w Lęborku, aż po dzień dzisiejszy. Planowany jest także przegląd zdjęć z minionych lat. Spotkanie zakończy się modlitwą. Nie zabraknie wspomnień i wzruszeń.
Z kolei w niedziele 8 kwietnia zapraszamy o godzinie 10:00 na część oficjalną połączoną z nabożeństwem, na którym będziemy mieli okazję posłuchać słowa odnoszącego się do hasła przewodniego wydarzenia „ Zmieniłeś życie me…”. Planowany jest też filmik historii działalności KZ w Lęborku. Po części oficjalnej wszystkich uczestników i gości zapraszamy na wyjątkowy poczęstunek.

 

 

Jak to się wszystko zaczęło?
Dokładnie w kwietniu 1988 r. rozpoczęła się niezwykła przygoda z Bogiem, podczas której grupa ludzi kochających Pana Jezusa zapragnęła czegoś więcej. Na początku było to kilka osób, z czasem liczba głodnych prawdy wzrosła do kilkudziesięciu. Dotychczasowe spotkania domowe i grupy modlitewne już nie wystarczały. Ludzie pochłonięci Pismem Świętym pragnęli formalizacji swojej grupy. W latach 80-tych najbardziej biblijnym kościołem był Kościół Zielonoświątkowy. Z tego względu to właśnie z tym Kościołem chcieli być utożsamiani. Oficjalna ordynacja pierwszego pastora oraz nadanie statutu Kościoła Zielonoświątkowego nastąpiła w kwietniu 1988r. Od tego czasu pełnoprawnie staliśmy się Kościołem. Do dnia dzisiejszego KZ w Lęborku funkcjonuje, przetrwał 30 lat i przetrwa jeszcze więcej!

 

 

 

Tekst: Julia Jurgielewicz

No related posts found